Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Under 15 4 10 Nov 19 Ascot
9/129(cc)  TV Panicker 3/19
def by South Perth Red
6/143 J Crothers 33* E Edmonds 26  JJ Davies 3/7
Peet Park (Peet 2) 
Under 14 South 4 9 Nov 19 Ascot
5/112(cc) T Chethan 32*  D BODALWALA 2/4
def by Gosnells
9/156(cc) S Breskiewicz 42* HR Winchester 26  E McKennay 2/4 JM Piani 2/8 S Bhardwaj 2/8
Centenary Park (Belmont) (Centenary Park Community Centre) 
Under 10 North 4 10 Nov 19 Willetton Red
7/144(cc)  A Clayton 2/13
def by Ascot Blue
7/170(cc) C Forsyth 28* S Akkinapalli 27* B Bangalore Arunkumar 27*  S JAYALATH MUDIYANSELAGE 2/3 F ROLIN 2/8
Willetton Park (Willeton Park North) 
Under 10 North 4 10 Nov 19 Ascot Orange
2/169(cc)  
def Ascot Girls
10/82(cc)  M ABDUL RAHMAN 2/3 M Northcott 2/7
Middleton Park (Middleton Park 2 - East) 
Under 15 Girls 5 9 Nov 19 Ascot Eagles
36  S Stephan 3/4 N Maudgill 3/5
def by Riverton/Rossmoyne
3/220(cc) C Saxton 36 T Horrocks 36* S Stephan 32 M Wallis 26*  
Peet Park (Peet 1) 
Under 13 North 5 9 Nov 19 Ascot
7/228 C Gough 69* B Stawiarz 41* N Gleadhill 27*  Z Rycroft 2/15
def Canning Vale White
75  N Gleadhill 2/9
Middleton Park (Middleton Park 1 - West) 
Under 11 North 4 9 Nov 19 Ascot
10/105(cc)  
def by Willetton Gold
6/173(cc)  C Forsyth 2/7
Peet Park (Peet 2) 
Under 13 Girls 4 9 Nov 19 Willetton Panthers
1/235 T GUNATHILAKE 35* T SINGER 33* R GILOVITCH 31* S PAILTHORPE 28*  
def Ascot Eagles Blue
12/63(cc)  K TREWHELLA 4/12 T SINGER 2/7
Willetton Park (Willeton Park South) 
Ashlee Urquhart 4 9 Nov 19 Ascot Eagles Orange
v BYE
 
U18s - PSGL 4 9 Nov 19 Ascot Eagles
88 N Northcott 25  C Buchanan 2/10 E Harvey 2/12
def by Whitfords Junior
6/105(cc)  E McGrath 3/12
Middleton Park (Middleton Park 2 - East) 
Under 12 North 4 10 Nov 19 Ascot Orange
4/137(cc)  
def by Ascot Blue
7/146(cc) N TOMASINI 43 S Chua 29*  J Underwood 2/45
Middleton Park (Middleton Park 1 - West) 

Latest Club Videos

Events

Select Grade:
Grade: SEMJCC:Under 13 Girls Round: 3 2 Nov 19
Ascot Eagles Blue   def by   Ascot Eagles Orange
Grade: SEMJCC:Under 15 Girls Round: 4 2 Nov 19
Ascot Eagles   def by   Canning Vale
Grade: SEMJCC:Under 13 Girls Round: 4 9 Nov 19
Willetton Panthers   def   Ascot Eagles Blue
Grade: SEMJCC:Under 10 North Round: 3 3 Nov 19
Ascot Blue   def   Ascot Orange
Grade: SEMJCC:Under 10 North Round: 3 3 Nov 19
Ascot Girls   drew   Lesmurdie Gold
Grade: SEMJCC:Under 10 North Round: 4 10 Nov 19
Ascot Orange   def   Ascot Girls
Grade: SEMJCC:Under 10 North Round: 4 10 Nov 19
Willetton Red   def by   Ascot Blue
Grade: SEMJCC:Under 11 North Round: 3 2 Nov 19
Riverton/Rossmoyne Blue   def by   Ascot
Grade: SEMJCC:Under 11 North Round: 4 9 Nov 19
Ascot   def by   Willetton Gold
Grade: SEMJCC:Under 12 North Round: 3 3 Nov 19
Ascot Blue   def   Thornlie
Grade: SEMJCC:Under 12 North Round: 4 10 Nov 19
Ascot Orange   def by   Ascot Blue
Grade: SEMJCC:Under 13 North Round: 5 9 Nov 19
Ascot   def   Canning Vale White
Grade: SEMJCC:Under 14 South Round: 4 9 Nov 19
Ascot   def by   Gosnells
Grade: SGCL:U18s - PSGL Round: 4 9 Nov 19
Ascot Eagles   def by   Whitfords Junior
Grade: SEMJCC:Under 15 Round: 3 3 Nov 19
Roleystone/Karagullen   def by   Ascot